MUZYKA_LUDOWA

 

 

 

 

MUZYKA LUDOWA

 

Istrumentalne aranżacje pieśni ludowych znalazły się po raz pierwszy w projekcie "Pierwszy krzyk", który nawiązywał do słowiańskiego mitu o stworzeniu świata. Było to oczywistym następstwem mojej pracy naukowej . Współpraca z orkiestrą kameralną przy okazji tworzenia projektu PostKarnawał zainspirowała mnie do stworzenia projektu muzycznego opartego wyłącznie na słowiańskim folklorze oraz brzmieniu instrumentów klasycznych. 

NAGRANIA

 

W dziewięcioosobowym składzie zawiera się min. flet oraz kwartet smyczkowy, co pozwala mi osiągnąć, tak rzadko dziś stosowane, złożone harmonie. Śpiewa z nami Magdalena Lechowska, będąca na co dzień jedną z najlepszych polskich wokalistek flamenco. 

 

Drugim elementem, który składa się na całość, są wizualizacje. Styl, którym się posługuję polega na łączeniu filmów i fragmentów zdjęć z rysunkiem odręcznym. Przykładem zastosowania tej techniki jest poniższy film .
 

Całość - pieśni i wizualizacje - tworzy 40 minutową historię dziewczyny z tradycyjnej wsi, którą nocami uwodzą tajemnicze magiczne moce właściwe leśnemu jezioru.

 

ZAPRASZAM DO WSPÓŁPRACY

 

Additional information